خبر
امروز : جمعه, 04 اسفند 1402 11:09 ق ظ

معرفی موسسه

با ما بیشتر آشنا شوید

 

موسسه فرهنگی هنری پویاسازان ساناز و سانیا با بیش از 40 سال سابقه در زمینه آموزش هنر آشپزی و شیرینی‌پزی، موسس نخستین آموزشگاه آشپزی و شیرینی‌پزی در ایران است که معتبرترین مدرک آشپزی و قنادی (مدرک قابل ترجمه) را تحت عنوان گلدن‌شف به هنرجویان این رشته ارایه می‌کند.

علاوه بر آموزش آشپزی در قالب آکادمیک، سانازسانیا کارنامه درخشانی در انتشار ماهنامه و همچنین کتاب‌های آشپزی هم کتاب‌های کلی و هم کتاب‌های موضوعی دارد. 

13

سرآغاز فعالیت موسسه فرهنگی هنری سانازسانیا


طراحی، احیاء و نهادینه کردن آشپزی در خوراک های ایرانی، فرنگی و آداب پذیرایی در سال 1357 سرآغاز فعالیت آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی شد که امروزه آن را موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا می نامیم. نقش آفرینی این موسسه فرهنگی هنری با بنیانگذاری و مدیریت متعهدانه و تخصصی ساناز مینایی آغاز شد. وی که برگزیده جشنواره نخبگان است و در سال 1362 اولین کتاب آرایش سبزیجات و میوه آرایی را منتشر کرد. در دهه 60 تا 70 اولین استانداردها آموزشی را تدوین و این استانداردها را به طرح برنامه درسی سازمان فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد. نخستین آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی را در کشور بنیان نهاد. همچنین جلسات آموزش رایگان به منظور ارتقاء سطح هنر آشپزی برای مشترکین ساناز وسانیا برگزار کرد. در دهه هشتاد فرزندان ساناز مینایی، ساناز شریفی و سانیا شریفی به همکاری با موسسه پرداختند و با کسب اولین مجوز ماهنامه تخصصی آشپزی از وزارت فرهنگ و ارشاد، نفیس ترین و پر تیراژترین ماهنامه را این عرصه منتشر کرده در همین دوران موسسه ساناز سانیا برنامه های متعددی را به انجام رساند. در این ایام به معرفی خوراک ایرانی به ملل مختلف پرداخت. و همچنین این موسسه با طراحی وب سایت اطلاع رسانی به منظور ارتباط متقابل و موثر مخاطبان و حضور در لینکداین، تیتر، اینستا گرام، فیس بوک پینترس ..... و آموزش مجازی موسسه برای پاسخگویی به سوالات افراد فعالیت کرد.

و اما از مهم ترین اقدامات موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا که سال 1389 آغاز شد در خواستی از دفتر نهاد ریاست جمهوری برای نظارت و پذایرایی دفتر سازمان تشریفات و وزارت امور خارجه بود، که موسسه ساناز سانیا را بر آن داشت تا با تدوین 17 استاندارد آموزشی جدید تحول عظیمی در صنعت آشپزی و آداب پذیرایی ایجاد کند.

 

ساناز شريفي

کارشناسی ارشد

مدیر واحد رسانه

ساناز مينايي

دکتری

مدیر و موسس آموزشگاه

سانيا شريفي

دکتری

مدیر داخلی آموزشگاه